Jak se zbavit stresu?

Stres je všude kolem nás a je ho čím dál víc. Stres je reakci našeho organismu na nadměrnou zátěž, která může být zapříčiněna uspěchanou dobou, problémy v osobním či pracovním životě nebo nepříjemnými životními situacemi. Stres má nepříjemný vliv na lidský organismus, proto je nutné předcházet stresu a naučit se se stresem pracovat a umět ho ovládat.

Jak předcházet stresu?

Prevence neboli předcházení je vždycky snazší a účinnější než následná léčba a odstraňování stresu ze svého života. Správný jídelníček pestré stravy, ovoce a zelenina vám pomohou být odolnější vůči stresu, stejně tak pravidelný pohyb, sport, který vás baví. Dodržujte kvalitní spánkový režim 7-8 hodin, tak ať se cítíte po spánku odpočatí. Buďte svobodní v rozhodování ve vašem životě. Připravujte své tělo na změny. Naučte se smát a radovat. Mluvte o svých problémech se svými blízkými. Nezapomínejte na relaxaci, myslete pozitivně, mějte silné rodinné vztahy a přátelství. Umějte přijímat smutek jako součást života.

Relaxace a relaxační techniky

Relaxace má za úkol dosáhnout uvolnění těla a mysli a zlepšit duševní rovnováhu. Napětí mezi tělem a duševním napětím existuje úzký vztah. Pokud se vám podaří dosáhnout uvolnění těla, pak toto uvolnění dosáhne i psychika. Mezi oblíbenou relaxační techniku patří Jacobsonova relaxace, která pracuje s napětím a uvolněním. Nejrozšířenější relaxační technikou je Autogenní trénink, který nacvičuje navození pocitu tíhy a tepla v těle. Další technikou, která je používána v době, kdy hrozí záchvat hněvu, a vybuchnutí jsou dechová cvičení.

Jak zapomenout na stres a jak stresové situace řešit?

V případě, že stres ve vašem životě už propukne a cítíte tlak a napětí je vhodným řešením dovolená či pobyt na nějakém místě daleko od stresových situací. Dovolená vám pomůže na stres zapomenout nebo vám ukáže cestu jak situaci řešit, možnosti řešení, které pro vás byly neznámou. Tipy na dovolenou a pobyty se slevou najdete na internetové stránce www.NewGo.cz, kde najdete spoustu zajímavých míst pro váš odpočinek. Ideální volbou jsou zejména slevy na wellness pobyty.

Leave a Reply