Rodinná dovolená u vody v Česku

Většina rodin s dětmi se vypraví v letních měsících na dovolenou k vodě. Ti, kteří neodcestují za hranice naší republiky, si pro svůj pobyt volí tuzemské kempy a penziony poblíž různých vodních ploch. V Česku se během léta teploty dokážou vyhoupnout až přes tropickou hranici. Proto je dobré mít poblíž při své dovolené nějaké to místo k ovlažení nebo případně celý areál, kde se děti vydovádí. Slevové portály nabízí v létě mnoho slev na pobyty u vody, a proto když nevíte, kam se v Česku za vodou vydat, určitě tyto portály navštivte a inspirujte se.

Přehrady na Vltavě stále lákají davy rekreantů

Na nejdelší řece v České republice se nachází devět přehrad. Vltavská kaskáda slouží jako ochrana před povodněmi a rovněž vyrábí energii. Přehrady mají ovšem i jiný účel. Slouží všem lidem jako klidné místo k relaxaci a oddychu. Zvláště pak v dobách komunismu byly hojně navštěvovány českými rekreanty. Nejvyhledávanější je přehrada Lipno, která je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, následují ji přehrady Orlík a Slapy.

Na Lipenské přehradě si můžete vyzkoušet lehký adrenalin v příjemném prostředí lanového centra, kde je pro vás připraveno několik druhů lanových cest. Rodiny uvítají zlevněné vstupné a i ti nejmenší si přijdou na své v dětském parku. Bobová dráha v Lipně patří mezi nejlepší na světě a nadchne děti i dospělé. Poté se můžete společně vypravit na stezku do korun stromů a vychutnat si úžasný výhled z výšky na zdejší krajinu. Pokud budete mít adrenalinu ve svém těle stále málo, můžete se ze stezky svézt dolů, v Česku zcela jedinečným, suchým tobogánem.

Máchovo jezero nevyhledávají jen umělci

Dovolenou v ČR si mohou rodiny s dětmi užít i v romantické krajině kolem Máchova jezera, ve které najdeme úchvatné skalní útvary, zříceniny hradů a mnoho kilometrů cyklostezek. Málo lidí ví, že právě zdejší kraj je domovem postaviček ze Čtyřlístku. Rodiče s dětmi se mohou vydat po stopách těchto postaviček a navštívit tak místa známá z příběhů či zavítat do muzea Čtyřlístku. Krásu zdejší přírody si můžete vychutnat z paluby parníku. Příjemné okamžiky s vašimi dětmi strávíte i na zapůjčeném šlapadle či loďce. Užijte si dovolenou vašich snů v krajině, která se stala inspirací pro nejednoho umělce.

Leave a Reply