Tipy na dovolenou v Řecku

Řecko, to je slunce, nádherná krajina, dechberoucí architektura, unikátní umělecká díla a přátelská atmosféra. V Řecku máte pocit, jako by byla celá krajina prozářena sluncem a všechny starosti všedních dní zmizely v nenávratnu. Není divu, že je Řecko jedním z nejoblíbenějších míst pro letní dovolenou. Malebné scenérie, v nichž se snoubí bělostná architektura s blankytnou oblohou a azurovým mořem učaruje každému.

Nechte se i vy okouzlit krásou Řecka a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v jižní Evropě. Řecko je velmi rozmanitou zemí a nachází se zde desítky kvalitních letovisek, která můžete nalézt na pevninské části země i na četných ostrovech, kterých má Řecko opravdu působivé množství. Pevninské Řecko se pyšní krásnými historickými městy, vynikající dostupností letadlem i vlastním vozem a krásnými plážemi. Naproti tomu každý z řeckých ostrovů je svým způsobem osobitý a od pevninské části Řecka se mnohdy liší. Mezi nejkrásnější a nejosobitější ostrovy Řecka patří Santorini, Rhodos, Kréta, Samos, Zakynthos a Korfu, které můžete navštívit se zájezdy do Řecka desítek cestovních kanceláří. Aktuální přehled naleznete na webu NewTravel.cz.

Santorini

Pokud se vám při vyslovení slova Řecko vybaví blankytné nebe, bělostné domy postavené kaskádovitě nad mořem a azurové moře, pak přesně víte, jak vypadá ostrov Santorini. Jedná se o sopečný ostrov, jehož dominantou je sopečná kaldera. A právě na úbočích kaldery naleznete krásná města s bělostnými domy a slavnými modrými kopulemi, které se pro mnohé staly symbolem Řecka. Pohled na ostrov Santorini je opravdu impozantní, a proto není divu, že je opravdovým magnetem pro fotografy a spousty obrázků z Řecka pocházejí právě ze Santorini.

Zakynthos

Dalším krásným ostrovem Řecka je ostrov Zakynthos. Mezi turisty není tak znám, jako například Rhodos nebo Kréta, ale zato se pyšní opravdu nádhernou přírodou, v níž se snoubí bujná zelená vegetace s vysokými útesy, dlouhými plážemi se světlým pískem a průzračně čistým mořem. Pokud si tedy chcete dopřát spokojenou dovolenou v komfortním prostředí a zároveň poznávat krásy řecké přírody, rozhodně neváhejte a vydejte se na ostrov Zakynthos.

Rhodos

Jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou v Řecku je ostrov Rhodos. Mnoho cestovatelů jej označuje za muzeum pod širým nebem a toto označení má své opodstatnění. Na ostrově Rhodos se totiž nachází rekordní počet historických památek. Máte-li tedy rádi historii, architekturu a umění, rozhodně neváhejte a vydejte se na letní dovolenou na Rhodos! Ovšem počítejte s tím, že je zde tolik zajímavých míst, že byste je sotva stihli všechny navštívit za celé léto. Je tedy dobré si dopředu naplánovat, která místa vás zajímají nejvíce a podle toho pak zvolit letovisko.

Leave a Reply